Srdce chaty Methuyi – living-space

17 února, 2024
Posted in chata

Srdcem a středem chaty Methuyi je společenský prostor v přízemí. Living-space je ideálním místem pro odpočinek i zábavu během dne a je efektně propojen se zahradou a slunečními lázněmi. Interiér obývacího prostoru je harmonicky definován smrkovým dřevem a světlými tóny eco-betonové podlahy a nábytku.

Koncept chaty se dá obecně shrnout anglickým pojmem „retreat“, který v překladu znamená útočiště, ale také vzdálení se či ustoupení. Víme samy velmi dobře, že v dnešní době není snadné skutečně a plnohodnotně odpočívat, a proto jsme pro vás vytvořily oázu, která vás zklidní a dovolí vám jen tak být. A o tom, že na interiéru skutečně záleží, vás spolehlivě přesvědčíme.

Chill-out zóna s norskými smaltovanými kamny

Společenský prostor je záměrně orientovaný na jihozápad, slunce jím proto prostupuje téměř celý den. Francouzská okna pak vizuálně propojují každou jeho část se zahradou. Nejintimnějším místem v living-space je tzv. chill-out zóna s pohodlnou sedací soupravou a roztomilými Jotulkami v barvě slonové kosti. Kvalitní norská kamna v chladnějším období krásně vytopí celou chatu, navíc mají velkorysé prosklení, skrze které můžete pozorovat tančící oheň.   

Věděli jste, že oheň má na lidi, podle studií, doslova terapeutické účinky? Jeho pozorování způsobuje pocity uvolnění, zamyšlení a relaxu. A aby těch terapií na Methuye nebylo málo, pod schody jsme pro jistotu umístily parádní minibar značky Klarstein, kde najdete nějakou tu lahvinku exkluzivního vína, totiž když byste se potřebovali zahřát krapet víc. 

Betonový solitér od značky YOTS | MOON dinig table

Mezi francouzskými okny dominuje minimalistický jídelní kout s betonovým stolem od české značky YOTS, nad kterým se vyjímá mosazný lustr. Kout tak doplňuje prostor kuchyně, která je dokonale demokratická – ať si sednete na jakékoliv místo, vždy budete mít něčím zajímavý výhled. Televize, kterou si můžete pohodlně nastavit, pak podtrhuje charakter chaty coby minimalistického prostoru, ovšem uzpůsobeného zvyklostem dnešní době vlastním. Příjemně se na ni dívá třeba z kuchyně, když vaříte, nebo z pohovky, když odpočíváte. Ladit můžete samozřejmě Netflix či YouTube a dalších 100+ kanálů. 

Smrková kuchyň pro gurmány

Výzmaným elementem společenského prostoru je samozřejmě kuchyňská linka s ostrůvkem. Na míru ji ze smrku a poctivě vyráběl místní pan truhlář a vy si ji zamilujete. Je vybavená vším, co budete potřebovat k vašemu kutilství – především pak vývrtkou a skleničkami na víno. Jídlo pečlivě uschová ultra tichá lednice značky LIEBHERR, která umí vyrobit i led, což se hodí v parních letních dnech, když si na slunečních lázních chcete vychutnat osvěžující drink.

Pro kávomily jsme si připravily parádu  překapávač značky Melita a k němu jak jinak než kvalitní zrnkovou kávu (protože filtrovaná káva je přece tou nejzdravější formou, jak si dopřát kofein, že?). Při krájení sýrů nebo ovoce si dejte pozor  ať už přitom budete stát u ostrůvku nebo u linky, výhledy do krajiny vás chvílemi totiž připraví o koncentraci. 

Sluneční lázně aneb vašich 30 m² z božanovského pískovce

Pokud vám počasí jen trochu přeje, můžete hravě spojit living-space s venkovními terasami z božanovského pískovce. Terasa na delší straně chaty vás perfektně ukryje před sluncem nebo deštěm, druhá a otevřená velkorysá terasa, které říkáme sluneční lázně, zase poslouží jako magické místo k výsostnému odpočinku. Je situovaná na západní stranu chaty a nabízí skvělé venkovní posezení. Vybavení naven najdete v přilehlém zahradním domku. Vybírat můžete z casual chairs nebo pěkného dřevěného setu (stůl +4 židle). Poslouchat šum stromů a nedaleké řeky a jen tak rozjímat, to je to, co sluneční lázně na Methuye dělá výjimečnými. Kvečeru si můžete rozsvítit ambientní LED osvětlení, nebo si třeba zapálit biokrb od YOTS – romantika už se dostaví sama.

Rezervujte si svůj čas na Methuye

Chata Methuya vám nabízí řadu možností, mezi které patří plnohodnotný odpočinek v srdci broumovské krajiny. Vyrazit na Methuyu můžete sami nebo třeba ve dvou, ve třech nebo ve čtyřech. Prohlédněte si ceny a nabídku na stránce pronájem a nenechte si ujít tuhle minimalistickou romantickou chatu se soukromou saunou u řeky.