Saunování uprostřed broumovské přírody

13 února, 2024
13 února, 2024 Methuya

Není sauna jako sauna, souhlasíte? Takzvané odpočívárny – umělé květináče s umělými židlemi kdesi v rohu sklepní místnosti těžko vybídnou k romantickému odpočinku. Přesto je takových lidových wellness míst s upatlaným časopisem na stolku pomnohu a není výjimkou ani sauna přímo v obýváku. Na Methuye to funguje trochu jinak. Venkovní sauna pod širým nebem sice nenabídne vzrušivé čtení v pop časopise nebo kdysi bílou umělohmotnou židli, zato vás vtáhne do světa panenské broumovské přírody, která vás láskyplně obejme.

Šumění broumovských stromů v rytmu řeky Metuje

Najít to správné místo pro saunu bylo pro majitelky Methuyi chvílemi složité, ale už od začátku bylo jasné, že sauna musí stát v blízkosti řeky Metuji. Kam se ale bude host dívat skrz sépiové prosklení, co přesně uvidí z okna a kam se bude dívat, až bude odpočívat na terase z božanovského pískovce? Bude mít přitom dost soukromí? Trochu to přípomínalo dialog z Mrazíka: K lesu zády, ke mně vchodem! K lesu vchodem, k Ivanovy zády! A tak nakonec sauna stojí v těsné blízkosti klidného toku řeky Metuje a otevírá se do velkorysé zahrady se vzrostlými stromy. Přes velkou skleněnou plochu vidíte do útrob krajiny a z postranního okna se díváte přímo na řeku Metuji. Soukromý vstup do řeky po pískovcových schodech pak dodává místu opravdu romantický ráz, spolu s výhledy, které jsou zkrátka neopakovatelné.

Když vám olše nejen zavoní, ale i zahraje

Sauna na Methuye je zvenku smrková – důvodem je vizuální harmonie s Methuyou, která smrkové fragmenty využívá v exteriéru i interiéru. Také božanovský pískovec se opakuje a je stavebním kamenem všech teras a chodníčků, které na Methuye najdete. Krajinný ráz tak není zatížen množstvím různorodých materiálů. 

Uvnitř sauny můžete počítat s vůní olše a také s hudbou. Ztišit se a zaposlouchat se do hovorů přírody je krásné, ale pustit si během saunování oblíbenou hudbu také není od věci. Repráčky jsou v sauně celkem tři, dva uvnitř a jeden venku, stačí se k nim napojit přes bluetooth. LED osvícení je samozřejmostí, stejně jako pohodlné ovládání sauny přímo z chaty. 

Vonné esence, stejně jako vše ostatní, v ceně pobytu

Určitě jste postřehli, že chata Methuya nehraje na příplatky, doplatky a nedoplatky. Až na tuhle kouzelnou romantickou chatu vyrazíte, poznáte, jak váženými hosty jste. Saunu můžete využívat podle chuti a co víc, pokud máte rádi saunové ceremoniály, jejichž součástí často bývají i vonné esence, můžete si takový ceremoniál na Methuye klidně dopřát. Velmi kvalitní přírodní vonné esence spolu s vědrem budete mít, stejně jako prádlo na saunování, připravené. 

Nechte se ztišit vodní hladinou a osvěžte se silou přírody

Saunování na Methuye je opravdový zážitek. Pro gurmány a milovníky přírody je nezbytností ponořit tělo do křišťálově čisté a ledově hřejivé řeky Metuji. Výška její hladiny vás neutopí, nebojte se. Bude tiše obtékat vaše kolena a vybídne k relaxu a ztlumení. Na dřevěném molu můžete posedět a splynout s každou vlnkou, s každým meandrem a když spustíte nohy na hladinu, ucítíte kýžené teď a tady a uslyšíte hlas génia loci.

Zjistěte víc o chatě Methuye a její tvořivé síle