Proč romantická dovolená ve dvou není klišé?

10 února, 2024
10 února, 2024 Methuya

Romantika je důležitou součástí našich životů a určitě bychom na ni neměli zapomínat. Ačkoliv současnost romantické aspekty života tak trochu potlačuje, jsou přesto důležitou součástí vztahů a takzvaného well-beingu. Chata Methuya, ležící v srdci CHKO Broumovsko, nabídne magickou přírodní scenérii, saunu nebo movie-room, a je tak ideálním místem pro kvalitní dovolenou ve dvou. Minimalistická chata kombinující lokální materiály, jako jsou pískovec, smrk nebo juta, nezahlcuje, naopak, dovoluje prožívat každý den způsobem, na který jsme ve všednosti náročných dní možná už zapomněli. 

Víte, jaké historické konotace slovo „romantický“ vlastně nese? Možná si matně vybavujete, že jste se na základní a střední škole o romantismu učili v literatuře, o Karlu Hynku Máchovi a jeho básni Máj asi mluvit nemusíme. Romantika jde ovšem mnohem hlouběji. Totiž v dobách romantismu, kdy se o romantice jako náladě začalo přemýšlet i mluvit, se nejednalo o jakési melodramatické vzplanutí, které často považujeme buď za přežitek nebo rovnou za sentimentální hloupost, ale o ryzí fascinaci přírodou.

Temný les a bušící srdce

Prvotní myšlenka romantismu, tak jak vznikla v první polovině 19. století, reagovala na fascinaci přírodou, především pak její temnou mystickou stránkou. Romantický poutník se vydával vstříc temným lesům, neprobádaným roklinám a opuštěným troskám středověkých hradů. Tehdy význam slova „romantický“ nebyl vnímán jako přesládlý nebo naivní, ale spíše tajemný a vzrušující.

Caspar David Friedrich, Horská krajina, 1823

Na pokraji bouře

Romantičtí malíři milovali přírodu v její nejsyrovější a nejpravdivější podobě. Častými náměty jejich krajinomaleb proto byla bouře, déšť a vichr, ale také noc nebo zima. Chata Methuya těží právě z této myšlenky romantiky – její koncept je v těsném sepětí s přírodou a respektem k její tvořivé i ničivé síle.

Methuya je přístavem pro všechny poutníky zkoušené bouřemi současného života. Je to oáza klidu a mystické pohody. Máte toho hodně každý zvlášť i oba dohromady? Hodně pracujete a přestáváte mít na sebe čas a slovo romantika má spíše šedivý nádech? Pak je minimalistická chata Methuya určená právě vám. 

Najít si čas pro sebe navzájem není klišé

Na romantiku ve vztahu by se nemělo zapomínat. Není klišé udělat si na sebe čas, není klišé odpočinout si od každodenní všednosti, od starostí, od dětí, od práce nebo od přátel.

Nebojte se spolu zpomalit. Věnujte si čas a pozornost a oprašte romantické pouto, které pod tlakem povinností může ztrácet na lesku. Prožijte zase romantické emoce společně, dotkněte se přírody. Dopřejte si romantickou dovolenou na Methuye, která za tímto účelem vznikla.

Odpočiňte si společně

Pro vnitřní klid a kvalitní odpočinek je podstatné prostředí, do kterého se uchýlíte. Interiér chaty proto nehýří barvami a výraznými vzory,  právě naopak. Nabízí čistý světlý minimalistický prostor, který je příjemný, klidný a útulný. Zažehněte společně oheň v krbu, otevřete si k tomu láhev exkluzivního vína, která na vás čeká v minibaru, a prostě jenom buďte, tady a teď. 

Napravte resty a pusťte si biják

Nestíháte se kouknout na novou sérii vašeho oblíbeného seriálu, nebo se už dlouho chcete podívat na film, který vás kdysi nadchnul, nebo se chcete prostě jen nechat nadchnout něčím novým? Jak je libo, uvelebte se na velkorysé rozkládací sedačce s elektrickým ovládáním v movie-roomu a dožeňte resty. OLED televize s úhlopříčkou 2 metry a ozvučením 7.1 vás rozhodně nebude nudit, ať už si vyberete nějaký seriál na Netflixu, nebo si zafandíte u sportu. 

Sauna u řeky jen pro vás dva

Že má sauna blahodárný vliv na vaše fyzické i psychické zdraví, to už každý ví. Že Methuya disponuje soukromou saunou u řeky s panoramantickými výhledy do přírody, to možná slyšíte poprvé. Sauna z olše vám také může zahrát oblíbenou hudbu, stačí vám k tomu bluetooth. Není ani tajemstvím, že ovládání sauny najdete přímo v chatě, odkud pohodlně zjistíte, jakou má zrovna teplotu. A pokud jste dost otrlí a otužilí, musíte vyzkoušet i očistnou koupel v křišťálové řece Metuji. Chce to sice trochu odvahy, ale stojí to za to. V sauně na Methuye spolu načerpáte sílu a energii a třeba se i romanticky zapomenete v krásách okolní přírodní scenérie, až budete sedět na terase nebo na molu u řeky.

Největší skalní město Evropy na dosah

Že je Methuya romantickou chatou, to je nyní jisté. Je koncipovaná tak, abyste si v ní užili zábavu i klid v jakémkoliv ročním období. Aktivní odpočinek potom patří snad ke každé dovolené, a tak nebudeme zastírat, že výjimečná poloha chaty je pro takový aktivní odpočinek naprosto ideální. Komplex Adršpašsko-teplických skal je v dochozí vzdálenosti od chaty, takže ultra romantická procházka na vašem programu nesmí chybět.

Skály jsou ztělesněním čisté romantiky, stejně jako Methuya. Magické rokle, masivní pískovcové útvary a místa, kde i v nejparnějším červenci leží sníh, to všechno chatu obklopuje. Skalní útesy vás ohromí, a pokud jste vášniví turisté, v bezprostředním okolí chaty najdete mnoho dalších zajímavých turistických tras, například severní Viu Czechiu. 

Pobyt Together on fire

Zaujmula vás romantická představa vás dvou uprostřed skal nebo u praskajícího krbu? Pak navštivte stránku pronájem a kupte si čas, který bude určen jen vám dvěma. Prožijte skutečné romantické chvíle, na které nikdy nezapomenete.